У православному календарі це день пам'яті пророка Захарії та святої Єлисавети. Інші назви свята: "День Захарії та Єлизавети", "Кумоха осіння", "Вигнання Кумохи".

18 вересня гнали із села Кумоху. День вважався щасливим для передбачень.

Єлисавета передбачила Марії народження Спасителя. Тож у цей день часто ворожили, особливо на судженого. Захарія та Єлисавету просять зачати дитину та народити здорову. Дім обов'язково прибирали, а потім йшли в лазню і парилися березовими віниками. Вважається, що це допоможе здобути здоров'я на весь рік. Але прати не можна, можна викликати хворобу. Важливі справи також краще не робити, їх краще відкласти на потім.

Березовими віниками треба і з дому вигнати лихоманку кумоху. Вона може стати і літньою мандрівницею, яка проситься переночувати чи випрошує хліб. Не впускайте нікого стороннього додому. Від неї потім складно позбутися. А ще можна написати на папері першу сторінку з Євангелія від Івана та покласти на шість тижнів біля ікони. Потім сторінку спалюють.

Популярні новини зараз
Українцям заборонили, а собі замовляють новенькі: держоргани обурили тендерами на кондиціонери Перше подорожчання за півроку: скільки тепер коштує газ На картку пенсію не виплатять: у ПФУ назвали чіткі вимоги до банківського рахунку У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Якщо ж хтось захворів, то треба вловити павука і покласти його в горіхову шкаралупу, обмотати тканину і повісити на шию. Тоді недуга не зможе надовго оселитися в тілі людини.

Щоб дізнатися, як виглядатиме майбутній чоловік, дівчатам потрібно перед сном покласти під подушку кілька горошинок, але не рахувати їх. Потім треба вийняти вранці, не дивлячись, вийти за ворота, відрахувати кількість перехожих за кількістю горошинок у руці. Якщо пройшла жінка, подивіться на її колір волосся та очей, у чоловіка будуть такі самі.

Весілля, фото Знай.ua
Весілля, фото Знай.ua

Що не можна робити 18 вересня

Не давайте сьогодні клятви, якщо ви її не виконаєте, можете загинути. Сьогодні не можна прати, інакше можете захворіти. Також не пускайте незнайомих людей додому, це може бути пропасниця кумоха і вигнати її буде дуже складно. Не давайте нікому хліба та не пускайте переночувати.

Нагадаємо про Батьківські суботи за новим календарем: коли Покровська, Димитрієвська та Михайлівська.

Раніше ми повідомляли, як правильно замовляти сорокоуст і чому не можна робити це за ворога: відповіді на питання, якими ставляться православні.