Не всі культури уживаються між собою на грядках. Пропонуємо вам дізнатися, які овочі будуть добрими "сусідами", а які поганими.

Так, кабачки та гарбузи, "тиснуть" сусідів. Примітно, що кріп примудряється уживатися і з ними, якщо встиг зійти раніше. Також із гарбузами непогано живуть амарант та кукурудза. На кукурудзі при цьому може висіти горох або кучерява квасоля.

Капуста також не любитель тісного сусідства. Але доки вона підростає, поруч можна виростити салат, кінзу, шпинат і кріп.

Капуста, фото: скріншот з відео
Капуста, фото: скріншот з відео

Ще одним складним сусідом виявився батат, він "тисне" всіх, навіть бур'яни. Але оскільки він довго росте, то до липня біля нього виростуть редиска, салат, зелень і навіть часник озимий.

Популярні новини зараз
ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни Спека не завадить: як заснути навіть у найгарячіші ночі Лише встигай підставляти кишені: українцям пропонують солідні гроші від благодійних організацій - куди звертатися Цими грошима більше не зможете розрахуватися — які монети та купюри треба терміново обміняти
Показати ще

Споріднені культури не дуже люблять рости поруч один з одним, і на одній грядці, навіть у різні терміни посадки розвиваються гірше, ніж у компанії віддалених видів. Особливо "неуживливі" парасолькові - петрушка, селера, пастернак, кінза. Морква з них - "найтерплячіша".

петрушка, фото Pxhere
петрушка, фото Pxhere

А ось салат і шпинат дуже поступливі рослини, але і своїми кореневими виділеннями стимулюю коріння інших рослин. Добре уживаються з іншими культурами, крім пасльонових, томати.

Бобові (горох, квасоля, боби, вигна) хороші поряд майже з усіма культурами, вони щедро підгодовують сусідів своїм дармовим азотом. А ось один з одним вони не дружать.

Нагадаємо про рецепт "каскадного" добрива для перчика: у серпні врожай порадує вас солодкими нотами.

Раніше ми повідомляли, що правильне підживлення аґрусу збільшить урожайність у кілька разів: що потрібно зробити вже зараз, а що восени.