При висадженні рослин по ділянці слід враховувати одне важливе правило. На місці "верхів" наступного року потрібно садити "корінці", і навпаки.

Про те, що одну й ту саму культуру не можна садити на тому самому місці два роки поспіль, знає чи не кожен городник. Адже у такому разі хорошого врожаю не буде. Крім того, в результаті ви отримаєте дуже виснажений ґрунт.

Робота на городі, кадр з відео
Робота на городі, кадр з відео

Що можна садити після огірків, згідно з правилами сівозміни:

Те, що садити огірки два роки поспіль на тому самому місці не можна, це вже зрозуміло. Тут існує велика ймовірність того, що вони хворітимуть. Адже з кожним роком у ґрунті накопичуються хвороботворні мікроорганізми, а також шкідники. Якщо змінити вид рослини, вони перестануть розвиватися.

Не можна садити на це місце і "близьких родичів" огірків - кабачки, гарбузи, дині. Вони витягуватимуть з ґрунту одні й ті ж поживні речовини. Тому після огірків слід садити невибагливі культури. При вирощуванні огірків у теплиці найкраще не чергувати грядки з томатами чи перцями.

Популярні новини зараз
До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші
Показати ще

Огірки. Фото: скрин відео
Огірки. Фото: скрин відео

Не рекомендується грядка після огірків для висадки представників гарбузових, адже вона може їм зашкодити: гарбуз, кабачок, цукіні, патісон, кавун, диня. Не підійде вона і для капусти і селери, що дуже люблять азотовмісні добрива, тому вони можуть ще більше виснажити ділянку.

Гарбузи / фото: Pixabay
Гарбузи / фото: Pixabay

Після огірків наступного року на ту ж грядку можна посадити:

  • Цибуля (звичайна ріпчаста, шалот, порей) і часник (родини цибульні);
  • Морква, селера та інші зонтичні (у тому числі петрушку, кінзу, кмин та кріп);
  • Буряк, мангольд, шпинат (родини мареві або амарантові);
  • Редиска, редьку (чорну, зелену), дайкон та інші хрестоцвіті;
  • Томати, перці, баклажани, фізаліс та картопля (родини пасльонові);
  • Кукурудза;
  • Салат, щавель, базилік, м'яту, мелісу та іншу зелень;
  • Горох, квасоля, нут, сочевицю та інші родини бобових;
  • Рослини-сидерати.

Вирощування цибулі, кадр з відео
Вирощування цибулі, кадр з відео

Нагадаємо, що і солодкі ягоди, і розкішна декорація: як правильно влітку обрізати виноград.

Раніше ми повідомляли, що помідори будуть червоні, як ніс на морозі: прискоріть дозрівання овочів, щоби швидше робити літні салати.