Жук короїд є дрібним шкідником, проте якщо вчасно не вжити заходів - він здатний знищити не лише сад, а й будинок та господарські споруди.

Різні шкідники на ділянці, які претендують на врожай у саду та городі, змушують дачників бути дуже спостережливими та докладати зусиль для ретельного догляду за деревами та овочами.

Жуки короїди є дрібними комахами сімейства довгоносиків - вони досягають розмірів не більше 1-1,5 см. Однак шкоди завдають незрівнянно багато.

Жук короїд, фото: consumerhm.gov.ua
Жук короїд, фото: consumerhm.gov.ua

Короїд у саду дуже небезпечний. Він здатний зіпсувати і молоді, і дорослі дерева, і навіть дерев'яні споруди. Цей жук живе під корою, прогризаючи всередині дерева візерунчасті нори та ходи, де самки відкладають яйця. Личинки, що з'явилися з них, харчуються соками і тканинами дерева, продовжуючи руйнувати його зсередини.

Популярні новини зараз
Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Важливо також регулярно оглядати дерева в саду, щоб не прогаяти початок зараження короїдом. Місця проникнення жуків на корі потрібно зрізати, щоб оцінити, наскільки він глибоко проник усередину. Тоді вичистити ходи та личинок у них.

Жук короїд, фото: floristics.info
Жук короїд, фото: floristics.info

Народні способи позбутися жука короїда:

  1. Короїда можна знищити металевим дротом, пустивши його ходами, які він прогриз у дереві.
  2. Потім обробити уражене дерево захисними інсектицидними препаратами, які проникають у деревину та труять короїдом.
  3. Тепер потрібно знезаразити "рану" та закласти садовим варом. Розтопіть 600 г парафіну, додайте 300 г подрібненої каніфолі, доведіть суміш до кипіння, додайте 200 г олії та кип'ятіть склад протягом 10 хвилин.

Важливо знати! Якщо отворів на дереві багато, стовбур унизу посипаний буровим борошном, а кора відпадає шматками, краще спиляти і спалити заражене дерево, щоб короїди не поширилися по всьому саду.

Вишня, скріншот: Youtube
Вишня, скріншот: Youtube

Нагадаємо, що не робіть цього в жодному разі, якщо не хочете великого врожаю в 2023: що робити з цибулею в липні.

Раніше ми повідомляли про лікування та профілактика яблунь від всюдисущої парші: забудьте назавжди про чорні плями на фруктах.