У МОЗ акцентують увагу на тому, що калій йодид корисний не завжди... тільки у виняткових ситуаціях, за конкретного дозування та, звичайно ж, для певних категорій людей.

Вживання цього препарату з метою профілактики може бути надто небезпечним. Тому Міністерство охорони здоров'я та опублікувало інформацію про можливі побічні ефекти, які можуть виникнути при безконтрольному вживанні йодиду калію, на офіційному сайті.

Росіяни можуть покинути ЗАЕС. Фото: кадр з відео
Росіяни можуть покинути ЗАЕС. Фото: кадр з відео

Через безконтрольне вживання у вас можуть проявитися такі побічні ефекти: висипання на шкірі, втрата маси тіла, діарея, нудота, лихоманка, набряк деяких частин тіла, болі в суглобі, проблеми з диханням, ковтанням, задишка, запалення слинних залоз, порушення серцевого ритму тощо.

Міністерство охорони здоров'я закликає українців утриматися від вживання йодиду калію, якщо ви не отримали відповідної вказівки від медичних органів чи Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Популярні новини зараз
Свято наближається: коли в Україні випаде перший сніг та вдарить справжній мороз Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор У ДТЕК терміново попередили українців: це має зробити кожен споживач Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор
Показати ще

Окупант на ЗАЕС, фото з вільних джерел
Окупант на ЗАЕС, фото з вільних джерел

Також було надано інформацію про рекомендовані дози калію йодиду залежно від віку. А ще необхідно враховувати протипоказання до вживання йодиду калію - не можна людям старше 40 років, вагітним, які годують груддю потрібно приймати йод), тим, у кого повністю видалена щитовидна залоза - не можна; якщо було часткове видалення – потрібно проконсультуватися з лікарем.

До того ж, заборонено вживання калію йодиду у разі алергічної реакції на один із компонентів.

Нагадаємо, що має бути в аптечці на випадок підриву ЗАЕС: у МОЗ оприлюднили список препаратів

Як повідомляв "Знай.ua", поки всі бояться катастрофи на ЗАЕС, персонал Рівненської АЕС затарився пивком на 20 тис грн

Знай.ua писав, рівень Каховського водосховища дуже знизився, міністр Стрілець оцінив погрози: "Ситуація критична"