Якщо ви проводите смаження літні дні на дачі або просто на городній ділянці, то знайте – є перевірений десятиліттями засіб, який можна використовувати як добриво.

Йтиметься про пиво, але тільки якщо воно, як кажуть - "живе", без консервантів, стабілізаторів та інших хімічних компонентів.

Про цей спосіб "підживлення" розповів один із українських блогерів, який постійно ділиться лайфгаками у мережі YouTube.

Добриво з пива, скріншот: YouTube
Добриво з пива, скріншот: YouTube

Огородники ще років п'ятдесят тому підгодовували розсаду пивом і вважали, що воно підвищує імунітет рослин, знижує ймовірність зараження хворобами та шкідниками. А полив розчином пива кімнатних рослин сприяє їх більш пишному цвітінню.

Популярні новини зараз
Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

На зростання та розвиток рослин впливає не хміль, солод чи дріжджі, а калій. Ще в пиві містяться вуглеводи, вуглекислий газ, вітаміни (А, С, Е, К, В1, В2, В6, В7, В9), азот, фосфор, магній, кальцій, кремній.

Розсада картоплі, скріншот: YouTube
Розсада картоплі, скріншот: YouTube

Які рослини можна підгодовувати пивом і як це правильно робити

Спочатку рясно поливають землю водою, потім пивним розчином (1:10 з водою) під корінь, намагаючись не потрапляти на листя. На одну рослину достатньо близько 100 мл, але не більше ніж 0,5 л.

Навесні поливають розсаду, що підросла, або вже висаджену в грунт. У середині літа розчином пива можна обприскати смородину та аґрус. Це прискорює налив ягід та покращує їх смак, а також підтримує рослини у складний для них період плодоношення.

Крім того, пивна обробка — непогана профілактика та спосіб боротьби з борошнистою росою та попелицею. Тільки до розчину потрібно додати клейку речовину у вигляді наструганого господарського мила (10-50 г на 10 л складу).

Домашнє пиво, скріншот: YouTube
Домашнє пиво, скріншот: YouTube

Що заборонено підгодовувати пивом

Зі сільськогосподарських культур не підходить для часнику, цибулі, картоплі. Щодо хвойних: вони ростуть, як правило, на підзолистих ґрунтах. Їм пиво мало допоможе.

Нагадаємо, не сідайте ці овочі поряд з кабачками, а то без драників залишитеся: все, що потрібно знати про "зелененьких".

Раніше повідомлялося, урожай полуниці збере всі "лайки": перетворюємо ягоди на великі та солодкі за допомогою кислого молока.

Також, збільшуємо врожай картоплі втричі: схема, про яку навіть ваша бабуся мовчала.