Агрус потребує родючого грунту і добре росте на дерново-підзолистих грунтах з родючим шаром 30-40 сантиметрів. Рослини також можуть переносити слабокислі ґрунти.

Як правильно вирощувати аґрус і наглядати за кущем розповідає телеграм-канал "Щоденник дачника. Сад та город".

Під аґрус на ділянці слід відводити помірно зволожені місця з гарною повітропроникністю ґрунту. Варто пам'ятати, що аґрус не переносить перезволоження ґрунту.

Вирощування аґрусу, Щоденник дачника / телеграм
Вирощування аґрусу, Щоденник дачника / телеграм

Корисні поради щодо вирощування аґрусу:

Популярні новини зараз
Кінець світу до 2027 року: дивний "мандрівник" у часі показав порожній Колізей у Римі та вимерлі міста Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Кому з українців піднімуть пенсію майже на 2700 гривень: названо категорію та дату Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Насамперед, слід пам'ятати, що у північних умовах у разі безсніжної суворої зими деякі сорти аґрусу частково підмерзають. Тому обрізати його краще рано навесні, при набуханні нирок і в першу чергу вирізати всі гілки, що підмерзли.

У той же час до обрізки куща шестирічного віку та старших треба підходити уважніше. Якщо п'яти-шестирічна гілка аґрусу здорова, із сильними плодами, її вирізати не слід. А щоб не згущувати кущ, можна зрізати якусь частину молодших, але кволих гілок.

Зрізати гілки треба гострим секатором якнайнижче, біля самої землі, і в жодному разі не залишати пеньків, в яких можуть оселитися різні шкідники. Якщо грунт добре заправлений добривами, в перші 2-3 роки догляду за аґрусом можна обмежитися лише ранньою весняною підгодівлею.

Догляд за аґрусом, кадр з відео
Догляд за аґрусом, кадр з відео

Нагадаємо, що листя не потемніє, а коренеплоди будуть соковитими та солодкими: як правильно поливати моркву та буряк.

Раніше ми повідомляли, ложка дьогтю в бочці меду: дієтологи назвали головну небезпеку солодкого продукту.