Малина це ягода яка радує нас своїми плодами вже на початку літа. Тож травень місяць найбільш вдалий момент обробити чагарники малини від шкідників.

З обробкою кущів малини бажано не зволікати та використовувати лише натуральні засоби - ніякої хімії.

Вирощування малини, скріншот з відео
Вирощування малини, скріншот з відео

Як урятувати малину від шкідників без хімії?

Обробити кущі потрібно до утворення бутонів – приблизно за тиждень. Пізніше це робити вже безглуздо і навіть загрожує неврожаєм, тому що отрута може відлякати комах-запилювачів і малини не буде взагалі.

Існує три способи обробити малину і кожен із них містить максимум два інгредієнти.

Вирощування малини, скріншот з відео
Вирощування малини, скріншот з відео

Популярні новини зараз
Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Захистити малину від личинок довгоносика допоможе гірчиця. 20 г порошку потрібно розвести у відрі води, настояти 12 годин та обробити кущі.

Зі шкідниками на малині допоможе полин. Сухі гілки рослини потрібно залити водою і настояти 12 годин, а потім обробити кущі. Краще двічі перед утворенням бутонів.

малина, скріншот з відео
малина, скріншот з відео

Для боротьби з грибковими захворюваннями (сірою гниллю та антракнозом) допоможе мідний купорос. Його потрібно розвести відповідно до 1 г купоросу на 1 літр води. Розчином, що вийшов, потрібно обприскати листочки, грунт стебла.

Нагадаємо, як правильно вибирати полуницю на ринку та в магазинах: вбережете себе та своє здоров'я.

Раніше повідомлялося, що з грядки відразу на кухню: унікальні способи підживлення помідорів, плоди будуть немов на картинці.

Також горохове смузі для підживлення кущів малини: всі сусіди заздритимуть таким ягідкам