Це день святителя Миколая, якого також називають Миколою Угодником чи Миколою Чудотворцем.

Його вважають покровителем дітей, купців та моряків. Під час свого життя показав неймовірну здатність примиряти ворогуючих та охороняти безневинно засуджених.

У цей день дуже добре росли різні трави: і звичайна трава, і лікарські. Тому коней виганяли надвір, щоб вони нагодувалися свіжою травою. У кожному сімействі обирали неодружених хлопців та проводжали їх на поля. А з собою готували пироги із гречаною кашею. Увечері до них приходили дівчата, разом веселились, співали, водили хороводи. За хлопчиками не було контролю, бо вважалося, що у це свято вони вступають у доросле життя.

Ніхто довго не лягає спати. Навіть маленьким дітям дозволяють погуляти довше. Пізніше до хлопців приєднуються дівчата. Починається справжнє молодіжне гуляння з піснями під гітари, танцями та різними іграми. День Миколи Весняного вважається тим самим, коли у хлопчиків починається нове доросле життя. Тому в таку ніч ніхто особливо не контролює молоді та гарячі серця.

Популярні новини зараз
Блогерку посадили на 2 роки просто за те, що вона поїла: відео образило багато людей Готуйте 600 гривень: кому із водіїв потрібно терміново відвідати сервісний центр МВС Користь у кожній ложці та ліки на всю зиму: неймовірне варення з калини, яке підніме бойовий дух Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає
Показати ще

Вранці вмиваються росою. Вважається, що тоді цілий рік не буде хвороб. Також вранці люди виходять на городи чи поля та вимовляють змови, щоб земля була родючою, а врожай багатим.

Збір врожаю картоплі, скріншот: Youtube
Збір врожаю картоплі, скріншот: Youtube

Що не можна робити 22 травня

У цей день заборонено їсти м'ясо, особливо конину. Не можна також передавати ткацькі інструменти та снування – це операція підготовки під час ткацтва. Якщо не послухатися заборони, залишитеся без худоби і без м'яса. До цього дня в жодному разі не можна було заходити у воду, а ось сьогодні можна поринути, але спочатку слід прочитати молитву про здоров'я та звернутися до Миколи. Також не можна відмовляти у проханнях, особливо бідним, жебракам та голодним.

Молитва до Чудотворний. Фото: скриншот з відео
Молитва до Чудотворний. Фото: скриншот з відео

Нагадаємо, що екстрасенс Роман Шептицький назвав рік закінчення війни.