Вавилонян вважають родоначальниками сучасної астрономії. Вони вміли відслідковувати і прогнозувати рух Сонця і Місяця, та відомих їм планет сонячної системи - Венери і Меркурія.

Яким чином люди, що жили майже 4000 років тому і не знали ще навіть заліза, могли передбачити астрономічні події? За відсутності комп'ютерних технологій вони діяли по-старому: вели записи з покоління в покоління, відзначаючи закономірності, ну і звичайно ж, математика їм допомагала.

Клинописні таблички, знайдені в Вавилоні і Уруці, свідчать, що тамтешні вчені вміли передбачати положення небесних тіл за допомогою геометричних розрахунків, які, як вважали раніше, були винайдені європейцями лише в XIV столітті.

глиняні таблички астрономів Вавілону
глиняні таблички астрономів Вавілону

Однак, незважаючи на те, що рух небесних тіл не був для астрономів Вавілону таємницею, стародавні люди все одно вірили, що затемнення пов'язане з волею богів, і що воно є важливим знаменням.

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго
Показати ще

Особливо поганим для правлячого царя у Вавілоні вважалося місячне затемнення.

Тому на період затемнення призначався тимчасовий цар, якого потім вбивали. Таким чином, знамення завжди виправдовувалося, а справжній цар спокійно уникав неприємностей, хоч і ціною чужого життя. Та коли це зупиняло сильних світу цього?

Цар Вавилону Хаммурапі на верхній частині стели Зводу законів Хаммурапі, 1750-ті рр. до н. е.
Цар Вавилону Хаммурапі на верхній частині стели Зводу законів Хаммурапі, 1750-ті рр. до н. е.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, астрономи вперше зафіксували народження нової планети

Як повідомляв портал Знай.ua, астрономи виявили нову галактику, точна копія Чумацького Шляху

Також Знай.ua писав, китайські археологи відкопали золоті копита.