Археологи вивчили табір для пустельників, який колись існував у в'язниці на острові Сент-Жозеф.

Французькі вчені дослідили одну з найстрашніших в'язниць в історії, побувавши в самому центрі табору для пустельників, який розташовувався у в'язниці на острові Сент-Жозеф. Відповідне дослідження з'явилося на офіційному сайті Національного інституту превентивних археологічних досліджень Франції (Inrap).

Сент-Жозеф - один з трьох островів Порятунку, розташованих біля берегів Французької Гвіани, він найпівденніший з них.

Варто зазначити, що острови отримали свою назву після того, як в 1764 група колоністів врятувалася тут від епідемій, які лютували в Південній Америці.

Однак, через деякий час ці острови стали відомими під назвою "острови диявола". Все через те, що після Великої французької революції сюди почали навічно засилати тих, кого було оголошено ворогами Першої республіки. А при Наполеоні III острови перетворилися на одну з найжахливіших в світі в'язниць, яка досі такою вважається, адже з неї ніхто не повернувся.

Популярні новини зараз
Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Рідкісний в'язень міг простягнути в малярійному пеклі, що кишить отруйними тваринами, більше п'яти років. Вважалося, що втеча з островів неможливий.

Саме сюди заглянули сучасні археологи. Зараз в'язниці на острові Сент-Жозеф давно закинуті, їх поступово "поїдають" джунглі.

Археологи вивчили в'язницю, яка була побудована між 1897 і 1906 роками, а потім, в 1913 році, значно збільшена. Йдеться про табір для пустельників, який складався з двох великих будівель з внутрішніми дворами.

Металеві решітки та двері для в'язниці виготовлялися на материку, а потім переправлялися на острів.

Тут практикувався режим одиночного ув'язнення, який іноді називали "сухою гільйотиною".

В'язнів утримували в одиночних камерах, в режимі повної ізоляції і мовчання. Ці камери були без стелі, тому наглядачі наглядали за в'язнями зверху.

Цікаво, що останні ув'язнені були відправлені на Сент-Жозеф в 1953 році, тобто, відносно недавно.

Нагадаємо, раніше Археологи у Києві розкопали унікальний дохристиянський некрополь.

Також Знай.ua писав, Скелети, звалені в купу: археологи в окупованому Криму наткнулися на моторошне поховання.