Телефонія як принцип передачі інформації голосом на великі відстані була відома ще до нової ери. А перший телефон називався "царські вуха"

З тих пір, як людина навчилася говорити, виникла необхідність передавати інформацію на відстань. І в різні часи це робили по-своєму. Наприклад, в Древній Персії існувала дуже своєрідна телефонія.

Так знаменитий перський цар Кир (VI століття до н. Е.) для передачі інформації на велику відстань створив цілу службу. Називалася вона "царські вуха" і складалася аж з 30 тисяч чоловік.

Портрет Кіра II Великого. Сучасна реконструкція на основі зображення на рельєфі в Пасаргадах
Портрет Кіра II Великого. Сучасна реконструкція на основі зображення на рельєфі в Пасаргадах

Вони стояли на вершинах пагорбів і сторожових веж у межах чутності і вигукували одне одному по ланцюжку накази царя і повідомлення для нього.

За свідченням грецького історика Діодора Сицилійського (I століття до нашої ери), за день звістки за таким "телефоном" покривали відстань тридцятиденного переходу.

Подібну систему зв'язку мали і галли, як стверджував Юлій Цезар. Він згадує і швидкість передачі повідомлення - 100 кілометрів на годину.

Популярні новини зараз
Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо про 12 винаходів древніх єгиптян, якими користується сучасна людина.

Як повідомляв портал Знай.ua, у 1896 році в США був запатентований телефон з набірним диском

Також Знай.ua писав, як перші комп'ютери міняли історію