У Туреччині фермер під час роботи на улюбленому городі виявив найдавнішу стелу з написами і малюнками. Знахідка належала давним-давно загубленому царству, що існувало з 1400 року до нашої ери по 600 рік до нашої ери, передає phys.org.

Останки древньої цивілізації примітні тим, що під час свого розквіту воїни цього царства перемогли у війні з царством Фрігію і його правителя Мідаса. Фермер запросив до себе археологів зі Східного інституту Чиказького університету, які працювали неподалік від цього місця.

Він розповів, що виявив знахідку випадково, коли зрошував канал в зимовий період. Дивний камінь, на якому були нанесені не менш дивні малюнки і написи, відразу викликав захоплення.

Фрагменти знахідки Фото: phys.org

Науковці спільно з турецькими колегами витягнули стелу і перевезли в інститут для подальшого вивчення. Камінь сфотографували і почали працювати над розшифровкою написів.

Популярні новини зараз
Щоб розраховувати на субсидію потрібно заплатити: яка остаточна сума За шкалою від 1 до 12 – все катастрофічно погано: українців закликали роками терпіти відключення Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат ПриватБанк роздаватиме клієнтам грошові подарунки: мінімум 150 грн, максимум – 5000 грн
Показати ще

Вчені встановили, що написи були зроблені лувійською мовою, яка є найдавнішою гілкою індоєвропейських мов і вирізняється оригінальним зображенням символів. Після тривалої роботи над письменами стало відомо, що на камені написано оповідання про перемогу короля Хартапа над Фрігією, якою правив цар Мідас. Завдяки лінгвістичному аналізу вченим вдалося встановити, що стела могла бути створена у 8 столітті до нашої ери.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Україну спіткає другий "біблійний" потоп, яким областям час будувати ковчег.

Знай.uа писав, в Україні оголосили штормове попередження, яким містам буде непереливки.