Згідно зі статтею написаною вченими з Падуанського університету, Бетховен мав симптоми, які схожі на випадок з їх 64-річної пацієнтки, що поскаржилася лікарям на загальну слабкість, болі у животі та втрату слуху.

Хворобу жінки класифікували, як отруєння свинцем. Пацієнтка готувала на старій сковорідці у якій вже давно стерся керамічний шар і тому разом з їжею отримувала ще й порцію хімічного елементу.
Спостерігаючи за її станом вчені дійшли висновку, що цим також можна пояснити і загадкову втрату слуху Бетховена.

Є ймовірність вважати, що юний музикант полюбляв пити вино. А у його часи воно містило у собі багато свинцю і до того сам келих теж був зроблений з вакого металу.

Тому відомий композитор почав втрачати слух у своїх 25 років. Спочатку у нього розвинувся тинітус – запалення середнього вуха, яке призводить до постійного дзвону у вухах. А ближче до 40 років він вже повністю втратив слух.

Але насправді остаточно невідомо достовірну версію. Науковці поширювали різні гіпотези: тиф, сифіліс, аутоімунні розлади (такі, як системний червоний вовчак) і навіть звичка занурювати голову в холодну воду, щоб не заснути.

Популярні новини зараз
"За газ - 30, а за доставку - 100": у "Нафтогазі" відповіли на важливе питання Опалювальний сезон 2023-2024: коли він стартує і скільки триватиме Жінка підхопила смертельну "чорну ногу": просто працювала на городі Українців приголомшили новими цінами на рибу: залишається дивитися на вітрину та облизуватися
Показати ще

Нагадаємо, раніше музиканти і розробники програмного забезпечення створили алгоритм, який завершить десяту симфонію Бетховена


Як повідомляв портал "Знай.ua", оркестр виконав найвідоміший твір Людвіга ван Бетховена під назвою "Inno alla gioia"


Також "Знай.ua" писав, про твір, який вартував Бетховену найбільших мук.