Наприкінці ХІХ століття територія гуцульщини разом з іншими західноукраїнськими землями входила до складу Австро-Угорщини. Тому сюди часто приїжджали мандрівники з Європи. Були серед них і фотографи, які приїздили в Карпати у пошуках ексклюзивного матеріалу.

До наших днів збереглася колекція ретро-світлин про Гуцульщину. Усі світлини датуються 1920-ми роками. Їхнім автором був відомий український фотограф міжвоєнного періоду Микола Сєньковський. Колекція його світлин сьогодні знаходиться в збірці Національної бібліотеки Польщі

В інтернеті опублікували світлини карпатських гуцулів першої чверті XX ст, зроблені Миколою Сєньковським. Він проживав у селищі Жаб'є на Гуцульщині (тепер Верховина).

На знімках цієї добірки можна побачити людей різного віку. Ретрофотографії зроблені на природі, біля домівок, під час роботи та відпочинку. Світлини показують, як жили гуцули 100 років тому.

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще