35 років тому, 13 червня 1984-го на ринок в США надійшов перший серійний мобільний телефон. Пристрій називався Dynatac 8000x виробництва компанії Motorola. Мобільний телефон важимв майже 800 г, а його довжина становила 33 см.

Винахідник мобільного телефону американець з українським корінням Мартін Купер. Його батьки втекли у 1917 році з України від війни. Батько зі Сквири, що на Київщині, а мати з Павлиша – Кропивницька область.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
Мартін Купер отримав диплом магістра Іллінойського інституту технологій, став інженером-електротехніком. У 1954 році Купер потрапив на роботу у маловідому компанію Motorola. На той час лідер ринку AT&T "переніс" телефон з дому в автомобіль.

3 квітня 1973 року Мартін Купер вперше зателефонував з мобільного телефону Dynatac 8000x. На серійне виробництво витратили $90 млн. Перший апарат важив близько 800 г.
За спогадами перших власників, Dynatac 8000x "нагадував цеглу, в один з боків якої була вбудована клавіатура набору номера, а зверху стирчала стаціонарна антена".

Володіти таким апаратом на той час, як писала американська преса, було питанням престижу для бізнесменів і символом високого положення в суспільстві для політиків.

До слова, на батьківщині батьків Мартіна Купера - в Україні, мобільний зв'язок з'явився лише у 1993 році: 1 липня тодішній президент Леонід Кравчук поспілкувався з послом держави в Німеччині по мобільному телефону.
Завдяки мобільному телефону Купер став мільйонером: заснував з партнерами свою телефонну компанію і продав її за $23 млн.

Нагадаємо, день, коли Мартін Купер вперше зателефонував з Dynatac 8000x вважається днем народження мобільного телефону