Таємниця цивілізація Майя давно хвилювала уми вчених, і лише зараз вдалося з'ясувати, що вона загинула через глобальну посуху.

Такий висновок зробили вчені Кембриджського університету, про що повідомив портал The Guardian.

Дослідникам вдалося з'ясувати, що близько тисячі років тому, під час світанку цивілізації Майя, кількість опадів у Центральній Америці серйозно зменшилася – більше, ніж у два рази. Почалася сильна засуха, що супроводжувалася загибеллю врожаїв і падінням худоби. Саме ця природна катастрофа і стала однією з причин загибелі могутньої древньої цивілізації.

Прийти до такого висновку вченим допоміг унікальний метод вимірювання ізотопів води, захоплених гіпсом. Цей мінерал утворюється під час засухи, коли рівень води знижено. Зразки були взяті в озері Чічанчанаб на півострові Юкатан. Вдалося з'ясувати, що в періоди посухи більше води випаровується з великих озер, таких як Чічанчанаб.

Популярні новини зараз
Знову таке побачите не скоро: 22 червня обов'язково треба звернути увагу на небо Продати земельний пай може не вийти: які умови ставлять українцям На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Майя виявилися безсилі перед природою

Вчені зуміли з'ясувати, що в період найсильнішої посухи кількість дощів знижувалася більш ніж на сімдесят відсотків. Саме це зробило вирощування сільськогосподарських культур неможливим. Вологість повітря за тодішніх умов була нижче 2-7% відсотків у порівнянні з сьогоднішньою кліматичною нормою. Представники цивілізації Майя були змушені покинути домівки своїх предків: частково люди вимерли, багато хто покинули домівки в пошуках кращого життя.

Дослідники впевнені, що отримали достовірну інформацію на основі проведених дослідів. Незважаючи на те, що цивілізація Майя вважалася досить могутньою і розвиненою, у її представників просто не було шансів боротися з глобальними змінами клімату. В той момент людство не мало ресурсів для того, щоб виграти в подібній боротьбі.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, ці доісторичні жінки відкрили вченим велику таємницю про походження людства

Також портал "Знай.uа" писав, неандертальці залишили свій "слід" у ДНК сучасної людини.