В провінції Єгипту Ель-Мінья археологам вдалося виявити три древніх саркофага з муміями. Вони знайдені на кладовищі, про яке забули майже сто років тому.

Відомо, що поховання були зроблені в період правління XXVI – Саїської – династії фараонів. Вона існувала з 685 по 525 роки до нашої ери. Муміям – понад 2500 років.

В одному із саркофагів виявили мумію, яка чудово збереглася. Вона належала знатному жерцеві, була загорнута в лляну тканину і прикрашена золотою фігуркою богині Ісіди.

В іншому саркофазі знаходилась мумія чоловіка, який явно був батьком цього сімейства, а в третьому саркофазі лежала мумія жінки. Її тканина виявилася обгорнута голубими бусами.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

В місці, де знайшли унікальні мумії, стародавньому некрополі, розкопки почалися півтора року тому.

Майже сто років тому в 1927 році в даному районі археологам вдалося знайти величезний саркофаг з вапняку. Тоді його перевезли в музей в Каїрі, а про цьому місці забули на довгі роки.

Причиною відновлення розкопок на цьому місці став екскаватор, який працював без дозволу на тут два роки тому. Така активність місцевих жителів насторожила вчених і вони самі вирішили взятися за пошуки унікальних артефактів в даному районі.

Раніше повідомлялося, що в провінції Сохаг на півдні Єгипту група археологів відкрила гробницу епохи Птолемеїв, IV-I століття до н. е.., з добре збереженими настінними розписами і численними муміями тварин. Про це повідомляє ВВС з посиланням на Єгипетське міністерство у справах старожитностей.

Нагадаємо, археологів шокували знайдені морські свинки.

Як повідомляв Знай. ua, знайдено унікальний зразок шкіри стародавньої рептилії.

Знай. ua писав, що археологи показали неймовірні 2000-літні артефакти, світ затамував подих.