Угорська графиня Эржбета Баторі прославилася завдяки своєму жорстокому рецепту омолодження. Владна жінка купалася у крові невинних молодих дівчат. Але вона, як виявилося, була не єдина, хто намагався зберегти молодість ціною життя інших.

Так на Полтавщині, де кількість відьом на квадратний кілометр була явно більше, ніж по всій Україні, в XX столітті, проживала відьма Наталка Кравченя, яку прозвали полтавською Эржбетою Баторі.

Через свої злодіяння вона стала найвідомішою і найбільш страшною відьмою України.

Все почалося в 1904 році, коли в Полтавській губернії ні з того ні з сього зникали молоді дівчата.

Популярні новини зараз
Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних "З нас деруть три шкіри, цинічно та жорстоко": експерт пояснив, як можна було виправити ситуацію Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Першою безслідно пропала красуня Марія Бурова. Батько з матір'ю та інша рідня обійшли в пошуках Марії всі околиці, але не знайшли дівчину ні живою, ні мертвою.

Пізніше таємничо зникла ще одна миловидна дівчина. Батьки запідозрили, що дочку вкрали цигани і заявили у міську поліцію. Після чого в село прибув урядник і, пробувши там кілька днів, поїхав назад ні з чим.

Так пропажі не припинялися… влітку трагедія повторилася ще двічі.

Горююча мати однієї зі зниклих дівчат прийшла до ворожки Наталки, яка жила на хуторі поблизу села. Та розкинула карти і повідомила нещасній, що її дочки немає в живих і порадила змиритися.

Після цього випадку якийсь час таємничі зникнення припинилися. Однак після Різдва зникла безвісти донька тутешнього лимаря.

Таким чином за 2 роки безслідно зникло 7 дівчат.

В село направили чергового пристава Миколу Солова. Чоловік опитав усіх, хто міг хоч чимось допомогти слідству. Він записував і запам'ятовував всі розповіді від містичних до цілком реальних.

Пристава зацікавив старий хутір. Він дізнався, що живе там якась Наталка Кравченя, яку селяни називають відьмою.

Жінка була вже в літах, довідка поліцейської управи свідчила, що Кравченя народилася майже 65 років тому. Але дивлячись на неї про це не можна було навіть подумати. Вона могла похвалитися білосніжною шкірою, чорним, без єдиної сединки, волоссям і яскравими губами, як у молодої дівчини.

Пристав також дізнався, що іноді Кравченя вирушала в місто, де купувала книги з окультизму. Хоч це не було криміналом, поліцейського насторожив той факт, що, за свідченнями селян, всі зниклі дівчата захоплювалися містикою.

Тоді слідчий вирішив негласно оглянути хату Кравчені та господарські будівлі на подвір'ї. В хаті Микола натрапив на провідний в підпідлогу лаз, який був закладений домотканими половиками.

Спустившись з ліхтарем підпідлогу, Солова почав роздивлятися. Його увагу привернула величезна скриня, яка просіла чогось у землю.

Це й насторожило пристава: щільно утрамбована підлога мала майже кам'яну твердість, а під скринею була м'якою.

Сищик зрушив скриню і обережно розрив землю та побачив білу, тонку дівочу руку.

Наталю Кравченю заарештували негайно в той же день. У присутності понятих під підлогою її хати поліцейські розкопали могилу з сімома знекровленими дівочими тілами.

З'ясувалася, що місцева відьма таким чином омолоджувалася. А за допомогою окультних книг відновлювала стародавній рецепт. Одним з інгредієнтів чаклунського рецепту і була кров непорочних дівчат.

Спершу безжальну вбивцю відправили під суд у Полтаву, потім перевезли до Києва, а звідти взяли везти до Великобританії. Там Кравченя пройшла судово-психіатричне обстеження.

Після чого лікарський консиліум одноголосно визнав вбивцю абсолютно здоровою як фізично, так і психічно.

Цікаво те, що біологічний вік Кравчені, за висновками медиків, виявився на 40 років менше, ніж хронологічний. Як з'ясували пристави, всі записи про її народження та вік були вірними, помилки бути не могло.

Полтавська відьма не зізнавалася в чому секрет і категорично відкинула пропозицію слідчих і медиків відкрити таємницю свого омолодження. Його вона забрала з собою в могилу.

Судом присяжних відьма була визнана винною і засуджена до смерті. Полтавська відьма не боялася вмерти і з презирством відкидала будь-які пропозиції про помилування.

Ходять чутки, що Наталка все ще жива і все така ж молода і красива.

Нагадаємо, як впізнати відьму на Русі. Всі сходилися на думці, що у них є маленький хвостик, не видимий обивателям.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у другій половині XIX століття творилися страшні речі. Малюки стали головним товаром для диявольською вбивці.

Також "Знай.uа" писав, в голландському місті Аудерватері знаходиться унікальна споруда - Відьмині ваги. Саме за допомогою цього пристосування у 17 столітті визначали справжню відьму.