Археологи виявили залишки старовинних полів племені Майя в районі лагуни де Термінос на півострові Юкатан, Мексика.

Приблизно 7 років тому місцеві мешканці повідомили про ці місця фахівцям.

Ніколас Даннінг з Університету Цинциннаті розповів:

"Лісник, який працює в цьому районі, сказав, що, схоже, тут існує мережа древніх полів. Я подивився на Google Earth і вимовив: "Ого!"

Популярні новини зараз
ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

Вчені виявили поля супутникових фотографіях

На зображеннях з супутника чітко видно багатокутники білих полів, які розкреслені дренажними каналами.

Вчені вважають, що Майя поступово просувалися в ці місця, щоб добудувати існуючу дренажну мережу. Вони випрямляли, поглиблювали канали, а також зв'язували їх між собою, застосовуючи складні іригаційні технології.

Завдяки цьому їм вдавалося відводити від полів зайву воду, що дозволяло вирощувати різні культури. Фахівці припустили, що тут обробляли бавовну.

Поле з бавовною

Поля були досить великими. Місцеві жителі навряд самостійно споживали таку кількість тканин. Ймовірно, частина продавалася. Якщо враховувати той факт, що нещодавно відкриті поля були розташовані неподалік від кордону держави Майя, торгівля була міжнародною. Незалежні історичні джерела повідомили, що бавовняні тканини продавалися по всій Мезоамериці.

Мезоамерика

Даннінг переконаний:

"Це була набагато складніша ринкова економіка, ніж та, яку часто приписують племені Майя".

Археологи збираються почати розкопки. Вони сподіваються виявити сліди доріг, житла та торгових майданчиків, які допоможуть більш точно оцінити масштаби економічної діяльності найдавнішої цивілізації.

Раніше портал "Знай.uа" писав про те, як з'явилася давня цивілізація Майя

Читайте також: унікальна у своєму роді статуетка розкрила таємницю невідомої цивілізації

Нагадаємо, в календарі Майя знайшли страхітливі подробиці кінця світу