Група археологів, яка проводила розкопки на території Єгипту, в гробниці піраміди, що знаходиться в 100 кілометрах від Каїра, виявила останки 13-річної дівчинки. Знахідка спантеличила дослідників, адже як саме і коли померла дитина невідомо. Дослідники не знають особистості похованого підлітка. Про це повідомляє Daily Mail.

Однак, вченим вдалося встановити вік місця розкопок – 4600 років і сходить до кінця третьої династії фараонів Стародавнього Єгипту.

Варто відзначити, що дослідники зіткнулися з похованням під час роботи над частково зруйнованою пірамідою Мейдуме, де команда розкопує кладовище, зведене в кінці Третьої династії.

Результати аналізу показали, що на момент смерті дівчинці було 13 років. Її скелет був знайдений в стороні від порожньої могили в сидячому положенні. Крім людських останків, були виявлені черепи двох тварин, ймовірно, биків, і три керамічних судини, які, ймовірно, були поміщені в якості похоронних дарів.

Популярні новини зараз
Українців огорнуть спекою, але не дадуть забути про грози: прогноз погоди до 23 червня Доплата 20% від розміру пенсії: кому з пенсіонерів підкинуть грошенят Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

Останнє поховання було знайдено в оточенні частково непошкодженій цегляній стіні, і зараз команда працює над відновленням і зміцненням споруд.

استئناف أعمال الحفائر بجوار هرم ميديوم: استأنفت البعثة الأثرية المصرية برئاسة عمر ذكي مدير عام آثار بني سويف أعمال...

Geplaatst door ‎Ministry of Antiquities وزارة الآثار‎ op Zondag 10 februari 2019

Вважається, що будівництво в період Мейдуме почалося за наказом останнього фараона Третьої династії, Хуні, і було продовжено Снеферу, першим фараоном Четвертої династії, син Хуні і засновник IV династії. Висота піраміди Хуні після завершення будівництва становила 93,5 метра, довжина сторони підстави 147 метрів.

В ході попередніх розкопок археологи виявили могилу Нефар-Маата, старшого сина фараона Снофру.

Спочатку піраміда Мейдуме мала східчасту форму подібно знаменитій піраміді Джосера. Згодом ступені були покриті новими шарами, і піраміда стала гладкостінною.

Нагадаємо, Розалія Ломбардо – маля з ангельським личком, яка зачаровує своєю красою, навіть будучи мумією.

Як повідомляв портал "Знай.uа" група дослідників з Нью-Йоркського університету на чолі з Анжелікою Кортэлс вивчила зразки мумії, так званої Maiden, "Дівиці".

Також "Знай.uа" писав, міжнародна група дослідників проаналізувала ДНК 151-ї мумії з археологічного району Абусире ель-Мелек. Ця територія розташована вздовж Нілу в Середньому Єгипті. У дослідженні беруть участь мумії віком 1400 років до н. е. – 400 років н. е.