Професор Уілфред Гріггз з університету Брігама Янга, розташованого в штаті Юта, в серпні 1995 разом з групою дослідників просвітив рентгеном 6 мумій, включаючи таємничу мумію Юзермонту з музею Розенкрейца, розташованого в Сан-Хосе.

Вчені були шоковані, коли рентген показав, що у ліве коліно однієї з мумій вставлений металевий штифт довжиною 23 см.

Це означало, що 2 600 років тому в древньому Єгипті була проведена хірургічна операція неймовірної складності для тих часів. Він був імплантований завдяки таким складним біомеханічним принципам, які не поступаються навіть найсучаснішими технологіями.

Як показав аналіз процедури бальзамування, "Юзермонту" був багатим і шанованим чоловіком, який жив за часів Нового царства (між 16-11 століттям до н. е.). Довжина муміфікованого тіла 1,5 м, присутні сліди рудого волосся.

Популярні новини зараз
Отримав по голові? Путін з'явився з плямою від удару на лобі Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам
Показати ще

Щоб дізнатися походження штифта і взяти зразки кістки і металу, група вчених акуратно просвердлили в кістці отвір для крихітної камери.

Дослідникам вдалося виявити сліди стародавньої органічної гуми, схожої на сучасний клей для кісток, а також сліди давніх жирів і волокон тканин, які (завдяки цій гумі) все ще були міцно зафіксовані на місці.

Додаткові дослідження підтвердили, що медичне втручання високого рівня відбулося в стародавні часи, приблизно 2600 років тому.

Група дослідників була вражена тим, що штифт був спроектований за тими ж принципами, які використовують у сучасному світі для фіксації кісток.

Як повідомили вчені:

"У штифта гострий крюкообразний кінець для кращої імплантації в стегнову кістку – точно такі ж біомеханічні методи використовуються в наші дні. Інший кінець штифта, розташований в гомілковій кістці, має три "зубчики", які запобігають зсуву положення штифта в кості".

Проте, повне дослідження виявило, що Юзермонту вставили штифт в період між смертю і похоронами.

Стародавні Єгиптяни вірили у фізичне воскресіння після смерті, в якому тіло було засобом пересування душі у потойбічному світі.

Також існують й інші приклади турботи про тіло перед муміфікацією: протез пальця, якому 3000 років. Його пришили після смерті власнику тіла. Експонат знаходиться в каїрському Єгипетському музеї.

"Історія показує нам, наскільки розвиненим насправді було стародавнє суспільство, – сказав Гріггз – Іноді зарозумілість, властива нашій культурі, заважає нам усвідомити, що люди інших культур, які жили в інші часи, теж були здатні думати і творити приголомшливим чином".

Нагадаємо, вчені відтворили обличчя древньої Клеопатри з Перу.

Як повідомляв портал "Знай.uа", перелякана мумія Помпеї розповіла вченим про останні години свого життя.

Також "Знай.uа" писав, через 300 років свята відкрила очі.