На території сучасного Іраку десятки років тому група археологів під час розкопок міста Ашшур виявила загадкові глиняні таблички віком 2 700 років. Однак, тільки зараз, за допомогою сучасних технологій, вченим вдалося розшифрувати тексти.

Як відзначають дослідники, записи були зроблені на шумерській мові чоловіком на ім'я Кисир-Ашшур, який вчився на лікаря. Жив він у VII столітті до нашої ери. Це одне з перших свідчень, яке розповідає про настільки древні медичні методи: вони поєднували у собі звичні нам маніпуляції і магічні ритуали. Про це повідомляє Daily Mail.

Переклад тексту був зроблений датським вченим. У ньому описаний процес лікування, який представляє собою комбінацію медичної практики і магічних ритуалів. На сьогоднішній день – це найдокладніший звіт про лікарську діяльність.

Наголошується, що записи зроблені в хронологічному порядку, що дозволяє відновити хід навчання.

Популярні новини зараз
Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Ухилянти заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи та як покарають за їх несплату Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

В лікуванні молодого доктора використовувалася велика кількість магічних ритуалів разом з традиційними практиками. Експерти вважають, що молодий лікар спочатку займався тваринами, перш, ніж почати лікувати людей.

В медичній практиці того часу активно використовувалися отрути: Кисир-Ашшур ретельно записує свої спостереження за пацієнтами після застосування отрути скорпіона або змії.

Вчені звернули увагу на те, як стародавні лікарі не тільки володіли мистецтвом діагностики і лікування захворювань, але і намагалися зрозуміти їх причини.

Цікаво, що він приходить до схожих висновків щодо жовчі, які зробить батько медицини Гіппократ з острова Кос 200 років тому.

На думку дослідників, ця інформація дозволить з нової точки зору подивитися, як лікувалися хвороби в стародавніх цивілізаціях.

Нагадаємо, шумери – це перша міська цивілізація в історичній області Південна Месопотамія (південна частина сучасного Іраку) в період халколіту і ранньої бронзи. Вчені вважають її першою цивілізацією у світі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", є наріччя, які втрачені і вчені ніяк не можуть розшифрувати. Вони не пов'язані ні з одним існуючим діалектом і не зрозумілі в принципі. Колись на цих мовах говорили і навіть писали цілі народи.

Також "Знай.uа" писав, першими грошима у світі вчені вважають срібні прути. Розплачуватися ними почали шумери в Месопотамії. Згідно древніми клинописними табличками, першим стандартизованим платежем були саме ці стрижні з чистого срібла, що мають однаковий розмір і вагу.