У 1856 році в долині Неандерталь в Німеччині виявили останки істоти, що жила близько 150 тисяч років тому. Роком пізніше, 4 лютого 1857 року в Бонні на засіданні Нижньорейнського товариства дослідників природи і лікарів відбулося представлення знайденого викопного черепа стародавньої людини, названого за місцем виявлення "неандертальцем".

Представили знахідку професор Йоганн Карл Фульротт і палеонтолог Герман Шафгаузен. Високе зібрання значущості знахідки тоді не оцінило і не повірило в її старовину. З приводу походження черепа висувалися різні теорії, в тому числі і та, що він належав мавпоподібному російському казаку-монголоїду, загиблому в 1814 році, коли кавалерія генерала Олександра Чернишова громила під Дюсельдорфом ар'єргард Наполеона Бонапарта.

В кінцевому підсумку неандерталець "переміг". У викопному вигляді вони були знайдені ще в чотирьохстах місцях Північної півкулі Євразії. Він мав обсяг мозку, близький до сучасної людини, але похилий лоб і надбрівні дуги, низьку черепну коробку; жив в печерах, полюючи на мамонтів. У неандертальців вперше були виявлені поховання трупів.

Популярні новини зараз
Тесть організував "облаву" ТЦК на зятя-ухилянта Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Довгий час вважалося, що неандертальці передували появі людини сучасного типу. Але в 2006 році вченим вдалося розшифрувати гени неандертальців, в результаті чого з'ясувалося, що генетичне розходження між сучасними людьми і неандертальцями становить 500 тисяч років. Було встановлено, що неандертальці деякий час жили одночасно з іншим типом "людини розумної" - кроманьонцем, останки якого вперше були знайдені в печері Кро-Маньон у Франції.

Зовнішній вигляд і мозок у кроманьйонців був як у сучасних людей, і вони вважаються нашими прямими предками.

Неандерталець і кроманьйонець

Нагадаємо, вчені з'ясували, як неандертальці пережили Льодовиковий період.

Як повідомляв портал Знай.ua, неандертальці залишили свій "слід" у ДНК сучасної людини.

Також Знай.ua писав, вчені дослідили кілька малюнків і артефактів неандертальців і прийшли до висновку, що, швидше за все, саме вони навчили нас мистецтву