Згідно з давньою китайською легендою, більше ста пірамід, побудованих в цій країні, свідчать про відвідування нашої планети прибульцями з інших світів. Фантастичний міф продовжує існувати і в наші дні.

Однак, італійський вчений і археоастроном Джуліо Мальї (Giulio Magli) прийшов до висновку, що розташування курганних поховань (пірамід Древнього Китаю, в яких були поховані імператори, пов'язана з Північним полюсом світу, де в даний час знаходиться альфа Малої Ведмедиці.

Він зазначив, що сторони пірамід, побудованих в різний час, орієнтовані по-різному, чому причиною прецесія земної осі. Про це повідомляє видання Science Alert.

Мальї розділив курганні гробниці на два основних класи. Одні відхилялися від лінії північ-південь менш ніж на один градус, інші — на 8-14 градусів. На думку вченого, причиною такої розбіжності є прецесія, коли земна вісь змінює свій напрям в просторі, в результаті чого в полюсах світу виявляються різні зірки. Кілька тисяч років тому у Північному полюсі світу перебувала не альфа Малої Ведмедиці (звана Полярною зіркою), а інша полярна зірка — Кохаб або бета Малої Ведмедиці.

Популярні новини зараз
Екстрасенс "побачив" новий контрнаступ ЗСУ: розпочнуть успішні атаки Ви їсте, а гроші з рахунку вже "тікають": клієнтам "Київстар" примусово підключають послуги Чекайте на справжню лавину подорожчань: що підніметься у ціні через зростання тарифів і валютного курсу Українців змусять підписати договір: кого скоро торкнеться
Показати ще

Для деяких китайських правителів, включаючи Цинь Шихуанді, сувора орієнтація курганних гробниць по сторонах світу була символом величі. Для цього будівельники пірамід використовували розташування Сонця і сузір'їв, щоб знайти напрям на Південний полюс світу — точку небесної сфери, навколо якої відбувається добове обертання зірок.

У Шихуанді, який правив з 246 по 210 рік до нашої ери, розташування гробниці збігалося з лінією північ-південь. У імператора Гао-цзу (правив у 202-195 роках до нашої ери) піраміда відхилялася на кілька градусів.

На думку астрофізика, деякі імператори вирішили не розташовувати піраміди в напрямку півдня, а продемонструвати зв'язок з Кохабом , який вже йшов з Північного полюса світу, який довгий час вважався символом імператорської влади.

Нагадаємо, під час розкопок стародавньої гробниці дослідникам вдалося виявити копію Теракотової армії в мініатюрі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", ці факти про Велику Китайську стіну дійсно цікаво дізнатися.

Також "Знай.uа" писав, вчені розкрили таємницю зникнення стародавньої цивілізації Саньсиндуй.