Під час розкопок в Сіті дослідники з Лондонського музею археології знайшли рогові зуби міноги, яку, імовірно з'їли між 1270 і 1400 роками. Завдяки цьому археологи змогли підтвердити любов середньовічних англійців до міног.

Так співробітники з групи зооархеолога Алана Пайпа (Alan Pipe) з Лондонського музею археології, аналізуючи знахідки, зроблені при розкопках на станції Мэншн Хаус в лондонському Сіті, виявили рогові зуби міноги.

За словами Пайпа, робити висновки ще рано, науковці аналізують інші знахідки на Мэншн Хаус, але можна припустити, що тут жили заможні люди.

Багато істориків припускають, що від переїдання такого страшного делікатесу помер король Генріх I. Так як морський делікатес дуже важкий для шлунка.

Популярні новини зараз
Доведеться викласти майже 41 000 гривень: водіїв попередили, коли звичайна перевірка прав може обернутися штрафом Астрологиня назвала три міста, де буде небезпечно: радить приготуватися до "спекотного" квітня У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн - у разі загибелі Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

Деякі види міног паразитують на рибах: вони присмоктуються до жертви, прогризають шкіру, харчуючись її м'ясом і кров'ю.

Відзначимо, що на даний момент приблизно відомо про 40 видів міног. Вони відносяться до загону безщелепних, а живуть у помірних і полярних морських і прісних водах. Деякі види міног і зараз вживаються в їжу.

До речі, римляни і багаті жителі середньовічної Європи вважали цих тварин делікатесом.

Незважаючи на згадування в середньовічних джерелах, археологи рідко вдається знайти залишки міног. Можливо тому, що їх кістяк складається з хрящів, які погано зберігаються протягом довгого часу.

Нагадаємо, вікінги прославилися не лише завдяки запеклим боям, під час яких вони змітали все і вся на своєму шляху, але і завдяки своїм бенкетам, на яких столи ломилися від м'яса, а алкоголь лився рікою.

Як раніше повідомляв "Знай.uа", поряд з какао і тканинами майя використовували в якості грошей стандартизовані за розмірами брикети солі.

Також "Знай.uа" писав, як пристрасть до їжі згубила Генріха VIII.