У 1905 році помер француз Луї Мантен. Йому було 54 роки, жив він сам, без дружини і дітей. Єдине про що чоловік попросив у заповіті - зробити з його будинку музей. Він написав, що якщо протягом 100 років, прохання ніхто не виконає, будинок зможе перейти до його найближчого живого родича.

Багато років будинок простояв без відвідувачів. Двері в ньому були зачинені, вікна закриті, так що городяни і зовсім перестали його помічати. Вражаюче, але навіть вандали залишили будинок в спокої - ніхто туди просто не зайшов. Навіть німці в часи Другої світової війни і окупації Франції.

І ось, нарешті, двері старовинного будинку відкрилися. Всередині виявилася, мабуть, найбільша капсула часу у світі. Інтер'єр залишився незмінним з часів Мантена, хоча і трохи постраждав від холоду. На стінах з'явилася гниль, пліснява і сотні комах. Але коли від бруду і клопів вдалося позбутися, там виявилася справжня скарбниця раритетних та антикварних речей.

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Будинок виявився прикрашений пишними гобеленами, багатою різьбою по дереву, вітражами, позолотою і шкіряним облицюванням. У ньому зберігалася ціла колекція творів мистецтва, в тому числі картини і скульптури. Крім того, у Мантена був і свій особистий музей з єгипетськими реліквіями, кременистими закам'янілими рештками, антикварними масляними лампами та іншими цікавими речами, такими, як опудала тварин, у тому числі дві жаби, б'ються на мечах.

Мантеновский будинок перетворився на пам'ятник історії, хоча за життя чоловіка він був неймовірно сучасним. Там була і ванна зі змивним туалетом, електричним освітленням, і підлога з підігрівом, і навіть окрема кімната для заміжньої коханки Мантена.

Після чотирирічного та багатомільйонного ремонту в особняку було відновлено колишню пишність, і тепер він відкритий для публіки.

Нагадаємо, існує унікальний спосіб познайомитися Барселону.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", атмосферний Стамбул володіє незвичайним поєднанням стародавнього і сучасного.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, чи існувало місто скарбів інків насправді.