Коли Радянський Союз почав кишіти фальшивими грошима, в шоці були не тільки звичайні громадяни, але і партія і КДБ. Неймовірно, але в ті часи підробка відрізнялася такою якістю, що навіть найдосвідченіший фахівець не завжди міг відрізнити її від оригіналу, повідомляють "Цікаві факти".

В Союзі почали ходити чутки, що підробленням грошей займаються спецслужби недружньої держави. Але все виявилося куди цікавішим - винуватцем був один громадянин, а звали його Віктор Баранов.

Чоловік, який надув верхівку СРСР закінчив 10 класів, але чимало часу витратив на самоосвіту. Він був всебічно розвиненим і самостійно освоїв близько 20 нових професій, щоб створювати такі геніальні фальшивки.

Для цього Баранову знадобилося не багато і не мало - три роки. Стільки ж чоловік витратив на розробку фарб та інших засобів. Час було витрачено не даремно, адже результат виправдав зусилля.

Популярні новини зараз
Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня
Показати ще

Чимало умів намагалося розгадати загадку його "творіння". Експерти винесли одностайний вердикт: таке не можна зробити кустарним методом. Так і з'явився міфічний злочинець, який, на думку служителів безпеки, був або іншою державою, або кимсь, хто вкрав з Гознака матриці.

А зловили Віктора Баранова лише в 1977 році. Він був затриманий на черкеському ринку з партією своїх же підробок.

За іронією долі, найгеніальнішого фальшивомонетника в історію СРСР згубила жадібність, за що він отримав 12 років в'язниці.

Нагадаємо, повідомлення про виявлення фальшивих грошей, що з року в рік з'являються в різних містах країни, вже стали традиційними.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", розжитися фальшивою валютою - нікчемна справа. Для цього не потрібно шукати десятого знайомого через приятеля, достатньо просто зайти на популярний український ресурс "Оголоша" - платформу, де можна купити і продати практично все.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що у Києві знову в ходу старий розвод з грошовою реформою і обміном готівкових грошей для пенсіонерів на "нові гроші".