Неподалік узбережжя Португалії археологам вдалося знайти торговельне судно, яке затонуло 400 років тому. Цю знахідку вже по праву було наіменовано "відкриттям десятиліття".

Цю інформацію повідомляє ВВС-Україна.

Судно знайшли поблизу міста Кашкайш, поряд з Лісабоном, на глибині 12 метрів.

"З точки зору істориків, це відкриття десятиліття. А для Португалії це взагалі найбільш важливе відкриття в історії" заявив очільник археологічної експедиції Жорже Фрейре

Популярні новини зараз
Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще

Поряд з кораблем вчені виявили розкидані керамічні сосуди, спеції та гармати з гербом Португалії.

За припущеннями археологів, судно затонуло між 1575 та 1625 роками під час повернення з Індії. У той час під контролем Португалії була більша частина торгівлі між Європою та Індією.

Як розповів Фрейре, як корабль, так і об'єкти, знайдені на дні моря, збереглися у чудовому стані.

В піску знайшли китайський фарфор кінця XVI - початку XVII століття, бронзові гармати, а також мушлі каурі, які в ті часи використовували як валюту в районі Індійського океану.

Представники мерії Кашкайш розповіли, що судно було знайдено на початку вересня, під час чистки гирла ріки Тежу.

За словами Карлуша Каррейраша, це незвичайне відкриття", яке, за його словами, закріпить "місцеву ідентичність".

Міністр культури Португалії Луіш Мендеш відмітив, що гирло ріки Тежу славиться тим, що там затонуло чимало кораблів.

"Це відкриття підтверджує це" Луіш Мендеш

Нагадаємо, що в 500 роках нашої ери в Ель-Сальвадорі відбулося виверження вулкану. Є версія, що це призвело до серйозних змін клімату, які відчувалися по всій Північній півкулі. В Північній Європі це був час неврожаїв через холоди.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", вчений з Австралії здійснив унікальне відкриття. Так дослідник Ілля Бобровський зміг ідентифікувати останки, знайдені 75 років тому серед скель Білого моря в Росії. Вони належать дікінсонії.

Також портал "Знай.ua" повідомляв про те, що група археологів, яка займалася розкопками на острові Хьярне в Данії натрапили на справжній скарб.