Українські археологи довгий час вели розкопки в районі села Іванівка Барвінківського району Харківської області.

І буквально днями стало відомо, що розкопки на місцях запеклих боїв, які йшли тут під час Другої світової війни – в 1942 році, були більш, ніж успішними.

На сайті Всеукраїнської громадської організації "Союз Народна пам'ять" повідомили, що за шість днів експедиції дослідники виявили 17 поховань і останки 48 радянських солдатів.

Популярні новини зараз
Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Як повідомили в організації, на місці Барвінківського котла загинули і потрапили в полон тисячі солдатів, які воювали з нацистською диктатурою.

"Експедиція присвячена Харківській оборонній операції 1942 року, яка закінчилася оточенням військ Червоної армії в Барвінківському районі ("Барвінківський котел"). Тоді загинули і потрапили в полон 270 тисяч радянських солдатів", – йдеться у повідомленні.

Як повідомляють учасники експедиції, знайдені артефакти і останки солдатів дають велику надію на те, що імена багатьох загиблих вдасться з'ясувати.
Також археологи повідомили, що військовослужбовці були знайдені в повному обмундируванні.

Разом з останками перебували гвинтівки, гранати, карабіни і навіть предмети особистої гігієни: гребінець, дзеркальце. При офіцерах були виявлені планшети – польові сумки, компаси, кишенькові та наручні годинники з великим циферблатом.

Під час розкопок також було знайдено багато трофейних речей: німецькі фляги, штик-ножі, ремені.

"Було знайдено багато особистих речей – дзеркальце, іменний гребінець з ім'ям Мітя. Також ми знайшли багато останків коней, підкови – це говорить про те, що тут загинуло дуже багато кавалеристів", - розповіла учасниця розкопок Дар'я Найдюк.

Крім того, археологами були знайдені останки медика – при ньому були ампули та різні рідини. А в іншому похованні разом з кістками п'ятьох чоловіків були знайдені останки жінки.

Також дослідники виявили два розпізнавальних знаки, за допомогою яких вони планують встановити особи загиблих і направити їх останки родичям на перепоховання.

"Особистий розпізнавальний знак являє собою бакелитову капсулу. Вона закручується і в ній знаходиться бланк встановленого зразка, який заповнюється перед приходом солдатів на службу: хто він, звідки, рік народження, яким повідомити родичам у випадку смерті", - пояснив дослідник.

Очікується, що розкопки триватимуть до 21 вересня, а всі виявлені останки направлять на експертизу.

Немного о вчерашнем, четвёртом дне экспедиции. В одном из выявленных захоронений останки пятерых... 3-е лежат друг на дружке. Одни останки предположительно принадлежат женщине. Об этом свидетельствует обувь с каблучком, размер и строение черепной коробки, а также нечто похожее на самодельные бусы (на видео можно увидеть несколько мелких красных частиц в районе шейных позвонков погибшей). Возле вторых и третьих останков обнаружен ЛОЗ, благодаря которому есть надежда вернуть имя одного из погибших. Кому конкретно принадлежит опознавательный знак будет понятно уже при проведении полной зачистки и эксгумации.. С обеих сторон останков также лежат карабины системы Мосина. Немного в стороне, частично растасканные сельскохозяйственной техникой, лежат друг на дружке ещё двое солдат. «Нижний», предположительно, офицер, т.к. при нем обнаружено планшет (полевая сумка) и фрагменты офицерского ремня с портупеей. У погибшего, лежащего сверху, поисковики нашли ампулку с неизвестной жидкостью и таблетки.. Может среди погибших были медики?... п.с. Более подробно об обнаруженных солдатах, а также о находках четвёртого дня Всеукраинской поисковой военно-мемориальной экспедиции "Барвенковский котел-1942" читайте позже на нашем сайте: https://unm.org.ua #барвенково2018 #союзнароднаяпамять #поискпропавшихбезвести

Posted by Дар'я Найдюк on Wednesday, 19 September 2018

Нагадаємо, на Арабатській стрілці було знайдено стародавнє поховання воїна.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у Канаді шахтарі знайшли муміфіковані рештки вовка і оленя, яким близько 50 тисяч років.

Також "Знай.uа" писав, археологи у Великобританії знайшли сліди стародавніх поселень.