У середу, 19 вересня, стало відомо, що в провінції Бурса (Туреччина) археологи виявили руїни християнської церкви. Цікавим залишається той факт, що знахідка була відкрита на дні озера Ізнік.

Варто відзначити, що стародавня церква була зафіксована за допомогою знімків зі супутнику. Як стверджують дослідники, вік споруди нараховує близько 1,5 тис. років і було побудовано в 390 році н. е. На той час місто Ізнік мало іншу назву - Нікея, а Стамбул, який розташований в 125 км, називався Константинополем.

руїни християнської церкви

Також вчені виявили крім церкви перед вівтарем, кілька могил, в яких лежали монети часів правління римського імператора Валента (364 — 378 рр н. е..) і Валентиніана II (375 — 392 рр н. е..). Археологи впевнені, що в одній із могил знаходиться тіло святого Неофітоса, якого стратили в Нікеї в 303 році н. е.

Існує версія, що церква була зруйнована в 740 році під час сильного землетрусу. Тепер на озері Ізнік хочуть створити відкритий підводний музей. Якщо турецький уряд схвалить цю ініціативу, то будівництво планують розпочати вже в 2018 році, а пізніше туди можна буде потрапити на цікаву екскурсію.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

руїни християнської церкви

Раніше повідомлялося, що англійська фотограф Кейт Беллм створила дивовижні фото оголених жінок під водою. Ці знімки робила в рамках проекту "Підводний світ".

Сама Беллм зросла в провінційній Англії. Зараз живе в невеликому поселенні Дейя в горах Сьєрра-де-Трамонтана на острові Мальорка в Іспанії. Неймовірні пейзажі зайняли центральне місце у творчості фотографа.

Як каже сама художниця: "Я живу в лісі, на горі, біля моря, тому я використовую для натхнення квіти, воду, каміння - все, що наповнює моє повсякденне життя".

Нагадаємо, що дно світового океану і морські простори вистелені останками затонулих кораблів, деяким з яких вже тисячі років.

Як повідомляв портал Знай.uа, на морському дні виявлено новий вид життя.

Також портал Знай.uа писав, що люди часом навіть не підозрюють, скільки стародавніх скарбів і пам'яток можна побачити під товщею води.