На південному заході Нідерландів археологи знайшли бронзову чашу для вмивання.

Її зробили в III-IV ст. Припускають, що римляни привезли її, як дипломатичний подарунок чи хабар вождю германського племені, повідомляють закордонні ЗМІ.

За словами знайшли її дослідників, це єдина знайдена досі чаша, прикрашена головою орла.

"Вона була зроблена не тут, а в спеціалізованій майстерні в іншій частині Римської імперії. Подібні майстерні в епоху Пізньої Римської імперії були розташовані на території сучасної Італії, наприклад, в Капу", - розповідає археолог Рене Проос.

Популярні новини зараз
Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Ухилянти заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи та як покарають за їх несплату Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Бронзову чашу виявили в похованні двох чоловіків і жінки. Їх тіла спалили. Припускають, що це варвари. Римляни мертвих не спалювали.

Південна частина сучасних Нідерландів понад 450 років була римською провінцією. Її завоював Юлій Цезар під час галльських війн. Межа між римською провінцією Нижня Німеччина і територіями германських племен проходила по річці Рейн.

Римляни підтримували з германськими племенами світ, окремі вожді визнавали Римську імперію сюзереном, але завоювати землі на північ від Рейну римлянам не вдавалося.

Вожді германських племен визнавали верховенство Римської імперії, але завоювати землі на північ від Рейну римляни не змогли. Ця територія входила в провінцію Нижня Німеччина.

У похованні також були виявлені розплавлені фрагменти скла і бронзи, і два гребінці з оленячих рогів. Найбільш цікавими виявилися фрагменти бронзової чаші для вмивання, прикрашеної головою орла. На думку археологів, вона була виготовлена приблизно за 50 років до моменту поховання.

Господарем чаші міг бути високопоставлений римський воєначальник, який командував військами в Нижній Німеччині. Однак кремовані останки, найімовірніше, не належали римлянам, які не спалювали мертвих, а місцевим жителям. Про це ж свідчать і гребінці з оленячих рогів.

Подібні артефакти в IV столітті робили північні германські племена.

Відреставрована і відновлена з фрагментів чаша була діаметром близько 40 сантиметрів. Судячи з її стану, використовували чашу мало, її використовували для миття рук на важливих прийомах.

Нагадаємо, дивний артефакт, покритий з обох сторін дзеркальними письменами, хвилював розуми істориків протягом кількох сотень років.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в Єгипті розкопали древнє місто, вік якого оцінюють більш ніж 7000 років. На місці розкопок знайшли будівлі, інструменти, побутове та кухонне начиння, а також величезні гробниці.

"Знай.uа" писав, археологам вдалося виявити унікальні пам'ятки часів Середньовіччя.