Травнева обіцянка прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана стосовно видачі подарункових бейбі-боксів для новонароджених з 1 вересня мала б уже діяти на практиці. Пакунок, вартістю у 5 тисяч гривень, буде містити усі необхідні речі – від присипки і серветок до іграшок та матрацу. Знай.ua вирішили дізнатися, чи розпочалася роздача наборів породіллям, що народжують у столичних пологових будинках.

Замість подарунку – бюрократичне коло

Аби дізнатися деталей, ми поспілкувалися із кількома породіллями – як виявилося, поки що "подарункове" нововведення залишається лише пустими словами.

"Мені народжувати наприкінці місяця, але я вже бачу по дівчатам, що вже народили, що мені доведеться пройти цілий шлях, аби отримати пакунок. Ніяких подарунків ніхто з них ще так і не отримав… Вони тільки заповнили анкети на майбутню видачу, а з нею лікарі відправляють до Управління соцзахисту. Та я знаю жінок, яким навіть і за цим бланком довелося ходити до соцслужби, бо в деякі пологові ще бланки не завезли", – скаржиться мешканка Дніпровського району Марія Возович.

Популярні новини зараз
Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК Будете служити неподалік від дому: хто зможе обрати посаду та місце в ЗСУ В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще

Водночас, в Управліннях праці та соціального захисту населення розводять руками, відправляючи батьків знову до медзакладу.

"Мій чоловік спеціально ходив до Управління соцзахисту, щоб дізнатися, як нам діяти, але вернувся ні з чим. Йому сказали, що у них не займаються формуванням та видачею боксів – їх мають видавати одразу в пологовому. А до них вже слід звертатися у разі, якщо виникли якісь проблеми чи то з не потраплянням у списки, чи то з нестачею товарів. Кажучи при цьому "напевно" – вони самі не знають!", – ділиться з нами Аліна Майструк, мешканка Солом'янського району, що має днями народити.

Таким чином, новоспечені батьки потрапляють у замкнуте бюрократичне коло.

"Буде. Але не знаємо, коли і як"

Шукаючи відповідь на, здавалося б, просте питання, нам теж довелося потрапити у коло бюрократії – в жодній із інстанцій нам так і не надали бажану відповідь.

Першим в цьому ланцюзі стало одне зі столичних Управлінь соцзахисту.

"На сьогодні нам відомо тільки те, що видача пакунків новонародженим планується. І, нібито, процедура буде проходити через нас. Але не знаємо, коли і як. Більш конкретна інформація має з'явитися наступного тижня", – відзначили в Управлінні праці та соціального захисту населення Оболонського району.

У пошуках істини Знай.ua звернувся до Департамент охорони здоров'я КМДА.

"Наскільки відомо, видачею бейбі-боксів займатимуться не лікарі, безпосередньо, у пологових будинках. Здійснюватиметься це впродовж 30 днів після народження дитини. Організаційними питаннями даної теми займається Департамент соціальної політики КМДА", – повідомили в Департаменті охорони здоров'я КМДА.

Знай.ua направили відповідний запит до Департаменту соціальної політики КМДА, аби з'ясувати подробиці процесу надання дитячих наборів. Проте, поки що відповідь так і не отримали.

Як в приватних клініках?

Знай.ua поцікавилися, чи передбачається подарунковий набір для породіль, які вирішили народжувати не в державних, а у приватних клініках.

"Підписана постанова передбачає видачу пакунків у кожному медичному закладі, незалежно від форми володіння – приватний він або ж державний. Ми вже подали заяву на отримання боксів, прописавши там усіх жінок, що народили з 1 вересня. Але нам повідомили, що поки що набори ще не укомплектовували, тому доведеться почекати. Скільки чекати, не повідомили", – повідомили нам у приватному перинатальному центрі "Лелека", що знаходиться в Пущі Водиці.

Як зазначили у пологовому будинку, поки що невідомо, чи видадуть довгоочікувані бокси тим, хто народив дитину в перших числах вересня або ж вони залишаться поза межами списків у разі, якщо точкою відліку оберуть не 1 вересня, а день появи сформованих наборів.

Новини та деталі щодо процесу отримання бейбі-боксів читайте у подальшому на сайті Знай.ua.

Як повідомляв раніше Знай.ua, список речей, необхідних в перші місяці життя малюка, буде складатися з 25 одиниць: пелюшки, штани-повзунки, чоловічки, шапочки, боді, шкарпетки, термометр для води і тіла, плед-ковдра, рушник, дитячі манікюрні ножиці, крем, рідке мило- шампунь та ін.

А з січня 2019 року планується запровадження поняття найму "муніципальної няні", оплата послуг якої буде частково компенсована з бюджету.

Автор: Анна Редька