Сахара — одна з найбільших пустель світу. Вона простягається майже через всю Північну Африку, займаючи цілих дев'ять мільйонів квадратних кілометрів.

Власне кажучи, пустеля Сахара покриває майже третину всього Чорного континенту.

Майже ніде більше немає таких високих температур: влітку шкала термометра піднімається до 57 градусів за Цельсієм. Але так було не завжди. Важко повірити, але Сахара не завжди була розпеченою пустелею.

Вчені виявили давні річкові канали: вони вважають, що пустеля підтримувала існування величезної кількості живих організмів.

Популярні новини зараз
Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Пол Серено і його колеги з університету Чикаго шукали в пустелі Сахара на території африканської держави Нігер кістки динозаврів. Своєї мети вони не досягли, проте виявили у найспекотнішої й непрохідної частини пустелі останки людей - тут п'ять тисяч років тому було стародавнє кладовище. Більше того, з'ясувалося, що раніше Сахара була покрита тропічними рослинами, луками та озерами.

5000 років тому, одне з найбільш посушливих і одне з пустельних місць світу було повне життя. Західна пустеля Сахари, сьогодні могла б увійти у список 12 найбільших водних резервуарів.

Перше комп'ютерне моделювання Сахари відбулося ще в 2013 році. Тоді вчені не могли повірити своїм тлумаченням: згідно з отриманими даними, постійні мусонні дощі підтримували існування величезної екосистеми, де було місце і для людини, і для риб.

Деякі дослідники вважають, що зміна кліматичної ситуації була головною причиною міграції людей з Центральної Африки.

Вчені вважають, що всю територію Сахари перетинала річка Таманрассет, що впадає в Атлантичний океан в районі Мавританії.

Таманрассет цілком могла б увійти в список найдовших річок світу, потіснивши навіть Амазонку.

Ця інформація стала несподіванкою для всього наукового світу. Всього два роки тому вчені були впевнені, що мусонні дощі не забезпечували достатньої кількості опадів для живлення такої величезної річки.

Дані були отримані за допомогою японського супутника ALOS. На підставі нової інформації, вчені змогли зробити висновок про багатого рослинного і тваринного життя, яка процвітала на території нині посушливої пустелі.

Вчені з'ясували: за останні 200 000 років, ця місцевість змінювалася вже дев'ять разів, тобто через кілька тисячоліть Сахара знову може стати величезним оазисом.

Нагадаємо, пустеля Ваді Рам не схожа на інші. Одне з найбільш захоплюючих і давніх місць на Землі бачили всі. Тому як, саме тут знімали знамениті фільми.

Як повідомляв портал "Знай.uа", іспанський регіон, який має давню кельтську культуру, 10 неймовірних таємниць стародавньої Галісії.

"Знай.uа" писав, унікальну історію найменьшого королівства у світі.