Солодкий кавун — ласощі, про які влітку мріють майже всі.

А справа городника – забезпечити кавуну всі умови, щоби той виріс солодким. Як це зробити?

Кавуни, фото: Знай.ua
Кавуни, фото: Знай.ua

 1. Вибирайте правильний сорт. Чим пізніше дозріває врожай, тим солодшими будуть кавуни. Одним із важливих моментів у прагненні виростити солодкий кавун є вибір сорту. Якщо ви живете на півдні – вам пощастило! Кавуни люблять сонце, а пізні сорти встигнуть вилежати і набрати солодощі до приходу холодів. Традиційно солодкі сорти – "Холодок", "Мелітопольський", "Херсонський".
 2. Південь України – улюблене місце всієї баштани. Кавунам тут роздолля, але важливо забезпечити їм сонце, тепло та грамотний полив. Заздалегідь удобріть ділянку - внесіть з осені гній із розрахунку чотири-шість кілограмів на квадратний метр піщанистого ґрунту.
 3. Сіяти кавуни краще відразу у відкритий ґрунт. Пересадити розсаду може виявитися проблематично через слабке коріння.

  кавун, скріншот з відео
  кавун, скріншот з відео

 4. Місця для куща кавуна має бути багато – краще за 4-5 метрів від рослини надати тільки йому. Бур'яни затіняють кавуни, тому з ними треба нещадно боротися. При посадці застосовують рядовий спосіб, залишаючи між рослинами близько метра, між рядами – півтора метри.
 5. Бережіть кавун від заморозків, а краще накривайте плівкою, якщо є небезпека нічних похолодань. Кавун не любить, коли температура повітря опускається нижче +16 ° С, і добре почувається на спеці.
 6. Поливати кавуни потрібно не часто теплою водою і тільки доти, поки на кущі не почне рости зав'язь. Слідкуйте, щоб вода не потрапляла на листя. Якщо переборщити з водою, кавуни лопатимуться і болітимуть.
 7. Формування рослин необхідно проводити шляхом прищипування. Коли зав'язь почне рости, залишайте на рослинах по два-три плоди, прищипнувши за ними батіг над п'ятим-шостим листком.

  кавуни, фото Pxhere
  кавуни, фото Pxhere

  Популярні новини зараз
  Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання
  Показати ще
 8. Підживлення для кавунів не головне, вони звикли до дієти на бідних грунтах. Однак, якщо рослина погано піднімається, можна підгодувати її коров'яком або курячим послідом. Коли почне формуватися зав'язь, додайте фосфорно-калійні добрива: це прискорить визрівання ягід на тиждень і підвищить їхню цукристість.
 9. Вчасно зібрати кавуни не менш важливо, аніж вчасно їх посадити. Найсолодший кавун – на піку своєї зрілості. Тому важливо побачити, коли настане цей момент. Нагромадження насолоди у кавуна настає після місяця розвитку плода. Коли розташований біля плодоніжки вусик засохне, кавун настав час збирати. Стукайте по кавуну – чим він дзвінкіший, тим зріліший.
 10. Терміни зберігання кавунів різняться залежно від сорту. Накопичення цукрів у плодах не зупиняється, а за відповідних умов зберігання навіть триває ще протягом кількох місяців у літніх сортів та трьох-чотирьох місяців у зимових. Зберігати кавуни варто при +2…+3 °С та вологості повітря близько 70 %.

Кавуни. Фото: Facebook
Кавуни. Фото: Facebook

Нагадаємо, що родівці розповіли, як вибрати ідеальну диню: головне - понюхати і знайти смужки.

Раніше ми повідомляли, що його роблять "правильні" бджоли? Дідусь хитрість, як перевірити мед на натуральність.