Під час розкопок у фортеці Зіштова в Свіштові (Болгарія) археологи знайшли гарматні ядра, які, ймовірно, використовував воєвода Влад III Дракула під час штурму фортеці в 1461 році.

Це кам'яні ядра від кулеврін — перших гармат, які використовувалися тільки до початку 16 століття.

"Це були ще дуже недосконалі гармати. Це було як раз час Влада Дракули, немає ніяких сумнівів у тому, що вони пов'язані з облогою і завоюванням фортеці Владом Дракулою в 1461 році", — пояснив професор Микола Овчаров.

Ще археологи виявили древні монети і фрагменти глиняного посуду, використовувані в той час.

Популярні новини зараз
Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще

Нагадаємо, археологи просвітили радаром фундамент замку Корвін в Трансільванії, де був ув'язнений Влад Цепеш, і виявили сліди кількох потайних приміщень.

Як повідомляв портал Знай.uа, прототипом знаменитого вампіра був князь Валахії Влад Цепеш-Дракула, який прославився своєю жорстокістю.

Також портал Знай.uа писав, що в Туреччині під час розкопок на місці древнього святилища в Зінкірлі групі археологів вдалося виявити кам'яний контейнер, на якому написано таємниче заклинання.