Археологам в Перу вдалося відкопати неймовірні древні статуї, які пролежали під землею близько 800 років.

Цю інформацію повідомляє ТСН.

За припущеннями істориків, двадцять фігур, до метра на зріст, охороняли вхід в язичницький храм. Вчені вже назвали знахідку унікальною.

Експерти вважають, що статуям вдалося так добре зберегтися через те, що вони були покриті шаром глини, який захищав їх від руйнування.

Популярні новини зараз
Допомога від ООН: для українців зробили важливе уточнення, як треба оформлювати Картопля по 124 гривні: українців шокували елітною бульбою у супермаркетах У клієнтів ПриватБанку ночами з карт зникають сотні гривень: банк звинувачує їх самих Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Вченим вдалося встановити, що статуї символізують давніх правителів і радіють – знахідка дозволить більше дізнатися про стародавню культуру Південної Америки.

Нагадаємо, в Італії під час розкопок археологи виявили останки зачарованої дитини, у роті якої був камінь. Експерти, вивчивши поховання зазначили, що на момент смерті дитині було всього 10 років. Її останки вчені відносять приблизно до V століття нашої ери.

Проте найбільше дослідників здивувала деталь, яка може говорити, що перед самою смертю дитини зачарували, адже у роті черепа знаходився камінь Крім того, після детального вивчення кісток вчені з'ясували, що дитина хворів малярією.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", таджицькі археологи в невеликому містечку Фахробод, який знаходиться в районі Хуросон Хатлонської області, виявили стародавній підземний храм буддиста.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що за кілька десятиліть розкопок в грязьовому вулкані Синя Балка на Таманському півострові палеонтологам вдалося виявити кісткові залишки не менше 120 великих тварин, таких як слони і стародавні носороги — эласмотерии.