Від часів самої Київської Русі та до сьогодення кожен українець знає та пам'ятає найвідважніших воїнів нації.

Про це повідомляють ЗМІ.

Київська Русь

Святослав Хоробрий

Мабуть одним з найвідважніших воїнів за усю історію української нації був Святослав Хоробрий. Саме він повів свої відважні війська на Оку і Волгу, його похід у 6 000 км завершився на Таманському півострові. Була захоплена хозарська столиця - місто Семендер на березі Каспійського моря.

Популярні новини зараз
Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити Як зменшити платіжку за світло, користуючись бойлером – українцям дали дієві поради Продати земельний пай може не вийти: які умови ставлять українцям Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат
Показати ще

Крім того у далекому 966 році князь наклав данину на племена в'ятичів, прогнавши з Києві печенігів створив одну з наймогутніших держав тогочасного світу.

970 році війська Святослава заволоділи Македонією. Стрімко подолали Балкани, просунулися углиб Візантійської імперії. На Доростол, де осів Святослав з військом, рушили болгари і греки. Вони заблокували його з суші і річки, облога тривала три місяці. Військо Святослава зазнало поразки, але отримало певні гарантії безпеки, щоб вернутися додому.

Сам Святослав Хоробрий так і не повернувся, йому влаштували засідку печеніги.

Володимир Великий

Проте найбільшої величі добився його син Володимир Великий, адже він став не лише могутнім державним діячем, але й видатним полководцем та флотоводцем.

Відомо, що головні військові походи і перемоги Володимира пов'язані саме з флотом. Він зміцнював Київську Русь як морську державу. Використовував флот для військових цілей і у справах військово-дипломатичних. Почав своє правління з об’єднання земель.

Ходив князь і на Крим, це був останній морський похід. Неодноразово відбивав напади печенігів. Постійно зміцнював свої дружини та флот. Володимир Великий увійшов в історію як видатний державний і військовий діяч.

Данило Галицький

Галицько-Волинський князь був мудрим правителем та вправним полководцем. Його діяльність розпочалася з захоплення Галича, так він об’єднав Галицько-Волинське князівство.

Він зумів підкорити і Київ, проте столицею обрав Холм. За його правління відбулося кілька вдалих походів проти татар, поляків, ятвягів. Завдяки перемозі у битві з польським військом під Ярославом, князю вдалось повністю відвоювати Галичину.

У боротьбі проти Золотої Орди Данило Галицький намагався заручитись допомогою західних лідерів. Але довелося боротися самотужки.

Козацтво

Іван Підкова

За часів козацтва одним з найвідоміших воїнів був славний гетьман Іван Підкова. Відомо, що своє прізвисько він отримав через те, що полюбляв розгинати та згинати підкови.

Коли Івана гукнули гетьманом, він уже мав досвід кількох походів проти кримських татар. Бував він і в морських походах до кримських берегів. Молдавани поклали на нього надію, як на рятівника від турецької неволі.

Підкова назбирав військо із добровольців поза Січчю та 600 запорожців. Під Сороками розгромив турецько-молдавське військо, його проголосили господарем Молдови.

Петро Сагайдачний

Одиним з найвідоміших полководців України став непереможний козацький гетьман Петро Сагайдачний.

У козацьких походах на Молдавію, Лівонію виявив себе як хоробрий та умілий воїн.

Проте найбільшої слави йому принесли походи на чолі козаків проти Туреччини та Кримського ханства. У самій Європі він став авторитетом після взяття Синопу та Кафи.

Гетьман усвідомлював необхідність боротьби проти Речі Посполитої, але діяв дипломатично. Погодився на похід на Москву, але висунув польському королю ряд вимог. Козаки захопили близько 20 міст Московії, разом з поляками взяли Москву в облогу.

Відіграв вирішальну роль у розгромі 300-тисячної турецької армії під Хотином. Хотинська битва стала останньою для гетьмана, він помер у Києві від чисельних ран. Пам'ять про видатного гетьмана жива досі.

Богдан Хмельницький

Проте мабуть найвидатнішим полководцем став Богдан Хмельницький. Саме він створив понад 300-тисячне військо, на якому будувалася нова українська держава.

Відомо, що саме гетьман Хмельницький був першим хто очолив боротьбу за незалежність українців. Ставши гетьманом, об’єднав різні класи населення. Були виграні битви під Пилявцями, Жовтими Водами, Зборовом, Батогом, Жванцем.

Незважаючи на поразку через ханську зраду під Берестечком, гетьман проявив себе справжнім новатором у воєнному мистецтві. Підписання переяславських угод сильно підкосило його дух.

ХХ століття

Євген Коновалець

Творець української армії ХХ століття. Він створив армію Січових Стрільців, які мислили виключно всеукраїнськими категоріями.

Під час Першої світової Коновалець був мобілізований до австрійської армії, потрапив у російський полон. Вже у 17 році він створює перший курінь

Дуже скоро він стає однією з найсильніших частин Армії УНР. Після поразки Української революції не втратив віру у справу. Створює Українську Військову Організацію. Спрямовану на боротьбу з окупантами в умовах підпілля.

Роман Шухевич

Символ нескореності. Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії.

Яка чинила впертий опір потужним червоним набагато довше, ніж тривала Друга світова. Одразу після гімназії вступив до лав УВО. Шухевич проходив військову службу в польській армії. В ОУН призначено бойовим референтом Крайової Екзекутиви.

Через свою діяльність потрапляє до концтабору в Березі Картузькій, а з нього до польської тюрми. Після бере активну участь в організації "Карпатської Січі".

Шухевич розробляв тактики, брав активну участь у побудові та організації озброєного крила ОУН. З 1943 року займає посаду Головного Командира УПА під псевдонімом Тарас Чупринка. До 50-го року керує національно-визвольною боротьбою багатотисячної УПА та широкого підпілля ОУН.

Нагадаємо, українські герої взяли ситуацію під контроль, путінських окупантів стало менше.

Як повідомляв "Знай.ua", народний герой України з останніх сил бореться за життя.

Також "Знай.ua" писав, що українські воїни гідно відбили підлі атаки окупантів, бойовики рахують втрати.

Українські воїни