У наш час Антарктида представляє собою крижану пустелю. Важко уявити, що колись тут вирувало життя. Тим не менш, мільйони років тому так все і було: безкрайні ліси далекого континенту населяли динозаври.

Під час антарктичної експедиції група вчених з Австралії, США і Південної Африки виявила більше тонни скам'янілостей і останків динозаврів віком до 71 мільйона років.

Про унікальне відкриття ABC News розповів науковець з Квінслендського університету Стів Сэлисбери (Steve Salisbury). Разом з колегами з інших наукових установ світу він працював на островах Джеймса Росса і Вега в Антарктиді. Ці острови входять в число небагатьох місць регіону, де влітку наявність снігу мінімально. При цьому гірські породи ведуть свою історію з часів динозаврів.

В крейдяний період Антарктида виглядала зовсім інакше. Про морози не було й мови — льодовики існували лише високо в горах. У джунглях ж бродили великі травоїдні, такі як виявлений нещодавно вид Glacialisaurus hammeri та не менш великі хижаки Cryolophosaurus, крилофозавры.

Популярні новини зараз
Навіть до ПФУ йти не потрібно: кому автоматично призначать доплати до пенсії у серпні Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Викопні останки останніх були виявлені дослідниками порівняно недавно. Довгий час вважалось, що ці динозаври повинні володіти підшкірним шаром жиру — лише в 2003 році з'ясувалося, що територія їх проживання більше нагадувала тропіки, ніж крижану пустелю.

Перші останки динозаврів, виявлені в Антарктиді, були знайдені саме на острові Джеймса Росса: відкриття зробили археологи з Аргентини в 1986 році. Успіхом увінчалися і дослідження, проведені фахівцями в 2006 році, проте в обох випадках мова йшла про одиничні зразки скам'янілостей.

Вже зараз відомо, що серед знахідок — останки плезиозавров і мезозавров (морських ящерів, відомих з голлівудського фільму про юрський період), а також різних птахів, в тому числі качок, що жили в кінці крейдяного періоду.

Час циклічий. І хто знає, можливо через кілька тисяч років Антарктида знову звільнитися від кайданів льоду і тут знову з'являться тварини. Можливо, навіть динозаври.

Нагадаємо, під час дослідження дна Тихого океану робот зафіксував сліди, що ні біологи, ні геологи пояснити не можуть. Вчені впевнені, що сліди належать якомусь створінню.

Як повідомляв портал "Знай.uа", величезна кількість тварин населяє нашу планету. На жаль, є такі види, які залишилися в одному примірнику.

"Знай.uа" писав, цікава знахідка була виявлена палеонтологами в Китаї. На думку вчених, виявлені види повноцінно доповнюють картину еволюції динозаврів.