Загальноприйнятою причиною падіння Римської імперії називали епідемію чуми, яка охопила майже все узбережжя Середземного моря. Але вчені почали ставити це під сумнів, повідомляє сайт «Proceedings of the National Academy of Sciences».

Як повідомляється, що якщо багато людей померло за короткий термін (541-544 рік), то цьому було б чимало археологічних свідчень — великі поховання, зміни в користуванні землею. Навіть змінилася б чеканка монет. Але нічого такого знайдено не було. Також нема доказів тому, що до епідемії призвело сильне похолодання, яке в ті часи охопило Північну півкулю.

римські легіонери
римські легіонери

Вчені припускають, що причиною загибелі Римської імперії стали людські пороки — тоталітаризм, жадібність, фанатизм, необізнаність, роздутий державний апарат.

Нагадуємо, що нещодавно в Туреччині розкопали храм, який може бути найдавнішою у світі будівлею, зведеною людиною.

Популярні новини зараз
Доплата 20% від розміру пенсії: кому з пенсіонерів підкинуть грошенят Коли бронювання вже не врятує: чому чоловіків можуть забрати до війська Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки
Показати ще

Як повідомляв портал Знай.ua, на території Ізраїлю вчені виявили сенсаційну знахідку. Так, археологи розкопали руїни церкви, де знайшли крипту з мощами невідомого мученика.

Також портал Знай.ua писав, що під час проведення археологічних робіт у лондонському Тауері дослідники виявили два жіночих скелета.