В ході розкопок стародавнього поховання в Китаї археологи знайшли бронзовий глечик з рідиною, яка вважалася "еліксиром безсмертя". Її вік понад 2000 років.

Невідому рідину у бронзовому горщику знайшли археологи у китайській провінції Хенань. За тамтешніми народними легендами, зілля приносить безсмертя людині, яка його вип'є. Це перший випадок, коли виявили міфічні ліки, повідомляє Science Alert.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Бронзовий горщик знайшли у гробниці площею у 210 кв. м. Належала вона представнику династії Західна Хань, яка правила у 206 р. до н. е. - 8 р. до н.е.

Популярні новини зараз
Скільки українцям доведеться платити за світло взимку: озвучено ціну 1 кВт Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

У глечику залишилося 3,5 літрів рідини - суміші пролежали в землі близько 2 тисяч років. Археологи вирішили, що це рисовий лікер, оскільки рідина мала запах вина.

Аналіз у лабораторії показав, що рідина зроблена з нітрату калію й алуніта. Давні даосистські тексти зазначають, що суміш є ідальним поєднанням для створення "еліксиру безсмертя".

"Знахідка має велике значення при вивченні древніх методик, за допомогою яких люди робили спроби досягти безсмертя", - говорить глава Інституту об'єктів культурної спадщини та археології міста Лояна Ши Цзячжен.

Вивчивши еліксир, археологи зможуть вирішити наукові проблеми, пов'язані з хронологією та еволюцією китайської цивілізації.