На Тернопільщині у місті Чортків під час робіт земля обвалилася і люди побачили дещо несподіване. Комунальники під землею знайшли спальню з двома ліжками. Працівники виявили знахідку, коли міняли водопровідну трубу, за кілька метрів від житлового будинка у центрі Чорткова.

Як відзначають фахівці, спорудити її могли ще в ХІХ столітті. А от хто спав на двох залізних ліжках на глибині майже чотирьох метрів - поки що залишається загадкою.

У проваллі можна побачити два ліжка. Вони стоять паралельно у невеликій кімнаті.

"Старі металеві довоєнного зразка ліжка, це наводить на думку, що можливо цей підвал використовувався не лише як склад продуктів, а як криївка", - розповідає місцевий краєзнавець Олександр Степаненко.

Популярні новини зараз
Від пекучого красеня не залишилося зі сліду: як через 18 років виглядає циган Міро із серіалу "Кармеліта" Гороскоп на тиждень 2-8 жовтня для всіх знаків Зодіаку: влада Риб, вибір Стрільців та перешкоди Дів Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей
Показати ще

Те, що під землею сховок українських повстанців, підтверджує господар сусіднього будинку. Каже, ще двадцять років тому, коли замінював частину 150-річної австрійської каналізації натикнувся на цей підвал.

Після ремонту мережі, підвал засипали, куди поділися прапори чоловік не знає. Але відтоді земля поруч з його будинком постійно обвалювалася. І він уже втомився боротися із проваллям, яке раз у раз утворюється майже на порозі його оселі.

Провалля у криївку збирає чимало вуличних ґаволовів. І у кожного своя версія - хто там міг жити.

"Є такі домисли, що єврейське якесь поселення. Гетто було, німецьке гетто було", - діляться думками місцеві.

Тут справді могли жити євреї, підтверджує місцевий краєзнавець. Бо це якраз територія колишнього єврейського кварталу і його мешканці часто під будинками викопували величезні підвали.

"Облаштовувався прихований вхід до нього і люди могли там жити продовж декількох місяців", - пояснює він.

Хто ж саме жив у цьому сховку - жертви гонінь чи вояки УПА - з'ясовуватимуть фахівці.

"Є інформація, що там могли рятувати євреїв від німецьких загарбників на той час, є інформація, що в тому підвалі могли переховуватися зв'язкові або вояки нашої Української повстанської армії", - розповів міський голова Чорткова Володимир Шматько.

Уже незабаром комунальники мають повністю розчистити вхід до підземної кімнати і фахівці зможуть дослідити речі, які знайдуть під землею. Лише після цього міська влада - вирішуватиме: засипати підземелля чи створити тут відкритий міні-музей.

Нагадаємо, співробітники історико-культурного заповідника "Більськ" діляться фотографіями та історіями артефактів, знайдених на Полтавщині. Археологи виклали фото стародавньої сільнички, яка була знайдена в Більску, в кургані в 2001 році.

Як повідомляв портал "Знай.иа", кришталева — печера, геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Розташована при південно-західній околиці села Кривче Борщівського району Тернопільської області.

Також "Знай.иа" писав, минулого року під час розкопок на ділянці по вулиці Татарська 17/1 археологи Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника завідувач сектору "Музей старожитностей" Петро Болтанюк та провідний науковий співробітник Ігор Старенький знайшли гаманець з десятьма срібними монетами.